Małgorzata Kalicińska - znana pisarka

bestsellerowych powieści w dębnowskiej książnicy

4 października br. dębnowską bibliotekę odwiedziła znana powieściopisarka, blogerka, warszawianka - Małgorzata Kalicińska, autorka popularnych powieści: Dom nad rozlewiskiem, Powroty nad rozlewiskiem, Miłość nad rozlewiskiem, na podstawie których powstał serial z  Joanną Brodzik i Małgorzatą Braunek w rolach głównych, wyświetlany od 2009 r. w TVP 1. Pani Małgorzacie towarzyszył mąż Vlad Miller. Wieczór autorski zorganizowano w ramach działalności dyskusyjnych klubów książki, zrzeszających pasjonatów czytania w naszej bibliotece.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor biblioteki Monika Piotrowska, która przywitała znaną pisarkę oraz  licznie przybyłych gości przytaczając krótki cytat ze strony internetowej, który napisała  o sobie sama autorka. W trakcie wizyty pisarka opowiadała o swojej twórczości i pasji do pisania, która szczęśliwie jest jej pracą zawodową oraz o tym skąd czerpie pomysły do tworzenia swoich książek.  Przyznała,  że dzięki „Rozlewiskom” zyskała sympatię czytelników w całej Polsce, co potwierdziło liczne przybycie słuchaczy na spotkanie w dębnowskiej książnicy. Zachęcając do przeczytania swoich książek autorka opowiadała o tym, że każda jej powieść podejmuje jakiś znany problem społeczny,  np. Dom nad rozlewiskiem opisuje utratę pracy przez kobietę po czterdziestce, Zwyczajny facet problem emigracji zarobkowej Polaków oraz przemocy domowej, natomiast Lilka przedstawia historię kobiety zmagającej się z nowotworem. Oprócz promocji swoich powieści pisarka opowiadała o  swoim życiu osobistym m. in. o małżeństwie i rodzinie, która jest dla niej bardzo ważna. Pani Małgorzata podzieliła się także  z czytelnikami swoimi przeżyciami z pobytu w Korei Południowej,  który zainspirował ją wraz z mężem do napisania najnowszej publikacji pt. „Dom w Ulsan”. Książka dokumentuje, wielką miłość do tego kraju i jeszcze większą do obecnego męża.

Spotkanie przebiegało w niesamowicie sympatycznej atmosferze. Autorka cechująca się niewątpliwie pięknym talentem pisarskim okazała się osobą bardzo ciepłą, otwartą i bezpośrednią. Mamy nadzieję, że zaproszeni goście sprawili ogromną przyjemność autorce wypełniając salę po brzegi.

Końcowym etapem spotkania były pytania od czytelników. Można było także zakupić przywiezione przez pisarkę książki oraz uzyskać pamiątkowy autograf. Niespodzianką wieczoru było zaproszenie gości do jesiennego stołu, który wypełniały przysmaki prosto z przepisów kulinarnych samej autorki przygotowane przez dębnowskich bibliotekarzy.

Zapraszamy do biblioteki po książki Małgorzaty Kalicińskiej, które na pewno będą dobrą lekturą w trakcie długich jesiennych i zimowych wieczorów.

Karolina Sielicka, Milena Szewczyk

Zdjęcia ze spotkania są już dostępne w dziale Galeria Zdjęć