„W księdze się mieści świat opowieści” to tytuł spektaklu autorskiego, Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, który odbył się 14 marca 2017 r. Aktorzy, na zaproszenie Biblioteki Publicznej, opowiedzieli baśniową historię promującą czytelnictwo.

TEATR „MASKA”

o bajkach i baśniach w bibliotece

„W księdze się mieści świat opowieści” to tytuł spektaklu autorskiego, Teatru  Edukacji  i  Profilaktyki  „Maska”  z  Krakowa,  który  odbył  się 14 marca 2017 r. Aktorzy, na zaproszenie Biblioteki Publicznej, opowiedzieli baśniową historię promującą czytelnictwo.

Tylko 2 aktorów i aż 7 postaci scenicznych, kolorowe kostiumy oraz rekwizyty składały się na przedstawienie, które w sumie obejrzało 190 dzieci z dębnowskich przedszkoli.

Niezwykła  historia  opowiadająca  o  Magicznej  Księdze  Baśni,   którą
Czarodziejka Arielka ukrywała przed złym Czarodziejem. Księgę, przez przypadek, znajduje Króliczek Maciuś, otwiera ją i CZYTA..... od tej chwili   zaczynają   się   dziać   rzeczy   niezwykłe.   Króliczek  przenosi  się
w baśniowy świat poznając „Dziewczynkę z zapałkami”, „Króla Żab”,„Jasia i Małgosię” i tak bardzo fascynują go te opowieści, że postanawia zapisać się do biblioteki.

Spektakl  podkreśla  potrzebę  nauki  czytania  przez  dzieci  oraz  szereg  możliwości wynikających
z obcowania z literaturą. Dzieci dowiadują się, że książki nie tylko dostarczają nam potrzebnych informacji, ale zapewniają nam rozrywkę, przenoszą nas w odległy i magiczny świat.

Bibliotekarki z Oddziału Dziecięcego

>> Galeria Zdjęć <<