• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie
Drukuj Ferie zimowe w Bibliotece 2023r.

Ferie zimowe w Bibliotece 2023

Jak co roku na oddziale dziecięcym dębnowskiej biblioteki odbyły się ferie zimowe dla naszych najmłodszych czytelników. Przez dwa tygodnie dzieci brały udział w zajęciach pełnych atrakcji. W związku z Walentynkami pierwszy tydzień upłynął pod hasłem „MIŁOŚĆ”. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem oddziału dziecięcego i codziennie czytaliśmy książki pełne emocji, a najważniejszą była oczywiście miłość. Wspólnie tworzono opowieści kamishibai, które następnie zaprezentowano całej grupy. Na zakończenie odbyło się już tradycyjnie Kino u Kubusia z pizzą i popcornem.

Drugi tydzień pod hasłem „PRZYJAŹŃ” pełen był intensywnych działań i zabaw. Wspólnie zastanawiano sie, jaki powinien być prawdziwy przyjaciel, a pomogła nam w tym opowieść o „Pięciu Nieudanych” autorstwa Beatrice Alemagna. Nawiązując do książki czytelnicy stworzyli swoich wymarzonych nieidealnych przyjaciół. Jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji było wyjście i zwiedzanie Wyłuszczarni Nasion Nadleśnictwa Dębno. Na dzieci na miejscu czekało wiele zabawy w tym mecz piłki nożnej i  ognisko z kiełbaskami. Nie zabrakło zajęć kulinarnych, podczas których dzieci przygotowywały sałatki owocowe i tosty, by później wspólnie ucztować podczas seansu filmowego. Na zakończenie ferii zimowych odbył się bal pełen wspaniałych atrakcji takich jak zawody zręcznościowe, turniej cymbergaja, planszówkowe zmagania i smakowity pożegnalny poczęstunek.

Podczas trwania ferii zimowych na oddziale dziecięcym dzieci z ogromnym zaangażowaniem grały w liczne gry planszowe, które są bibliotecznych zbiorach, a największą popularnością cieszyły się szachy! Było wiele uśmiechu, budowania przyjaźni wśród uczestników i niezapomnianych wrażeń.

Karolina Gabrysiak

Ewelina Maciocha - Pławska