Drukuj Małgorzata Kalicińska - znana pisarka bestsellerowych powieści w dębnowskiej książnicy

MaÅ‚gorzata KaliciÅ„ska - znana pisarka

bestsellerowych powieści w dębnowskiej książnicy

4 października br. dÄ™bnowskÄ… bibliotekÄ™ odwiedziÅ‚a znana powieÅ›ciopisarka, blogerka, warszawianka - MaÅ‚gorzata KaliciÅ„ska, autorka popularnych powieÅ›ci: Dom nad rozlewiskiem, Powroty nad rozlewiskiem, MiÅ‚ość nad rozlewiskiem, na podstawie których powstaÅ‚ serial z  JoannÄ… Brodzik i MaÅ‚gorzatÄ… Braunek w rolach gÅ‚ównych, wyÅ›wietlany od 2009 r. w TVP 1. Pani MaÅ‚gorzacie towarzyszyÅ‚ mąż Vlad Miller. Wieczór autorski zorganizowano w ramach dziaÅ‚alnoÅ›ci dyskusyjnych klubów książki, zrzeszajÄ…cych pasjonatów czytania w naszej bibliotece.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor biblioteki Monika Piotrowska, która przywitaÅ‚a znanÄ… pisarkÄ™ oraz  licznie przybyÅ‚ych goÅ›ci przytaczajÄ…c krótki cytat ze strony internetowej, który napisaÅ‚a  o sobie sama autorka. W trakcie wizyty pisarka opowiadaÅ‚a o swojej twórczoÅ›ci i pasji do pisania, która szczęśliwie jest jej pracÄ… zawodowÄ… oraz o tym skÄ…d czerpie pomysÅ‚y do tworzenia swoich książek.  PrzyznaÅ‚a,  Å¼e dziÄ™ki „Rozlewiskom” zyskaÅ‚a sympatiÄ™ czytelników w caÅ‚ej Polsce, co potwierdziÅ‚o liczne przybycie sÅ‚uchaczy na spotkanie w dÄ™bnowskiej książnicy. ZachÄ™cajÄ…c do przeczytania swoich książek autorka opowiadaÅ‚a o tym, że każda jej powieść podejmuje jakiÅ› znany problem spoÅ‚eczny,  np. Dom nad rozlewiskiem opisuje utratÄ™ pracy przez kobietÄ™ po czterdziestce, Zwyczajny facet problem emigracji zarobkowej Polaków oraz przemocy domowej, natomiast Lilka przedstawia historiÄ™ kobiety zmagajÄ…cej siÄ™ z nowotworem. Oprócz promocji swoich powieÅ›ci pisarka opowiadaÅ‚a o  swoim życiu osobistym m. in. o małżeÅ„stwie i rodzinie, która jest dla niej bardzo ważna. Pani MaÅ‚gorzata podzieliÅ‚a siÄ™ także  z czytelnikami swoimi przeżyciami z pobytu w Korei PoÅ‚udniowej,  który zainspirowaÅ‚ jÄ… wraz z mężem do napisania najnowszej publikacji pt. „Dom w Ulsan”. Książka dokumentuje, wielkÄ… miÅ‚ość do tego kraju i jeszcze wiÄ™kszÄ… do obecnego męża.

Spotkanie przebiegało w niesamowicie sympatycznej atmosferze. Autorka cechująca się niewątpliwie pięknym talentem pisarskim okazała się osobą bardzo ciepłą, otwartą i bezpośrednią. Mamy nadzieję, że zaproszeni goście sprawili ogromną przyjemność autorce wypełniając salę po brzegi.

KoÅ„cowym etapem spotkania byÅ‚y pytania od czytelników. Można byÅ‚o także zakupić przywiezione przez pisarkÄ™ książki oraz uzyskać pamiÄ…tkowy autograf. NiespodziankÄ… wieczoru byÅ‚o zaproszenie goÅ›ci do jesiennego stoÅ‚u, który wypeÅ‚niaÅ‚y przysmaki prosto z przepisów kulinarnych samej autorki przygotowane przez dÄ™bnowskich bibliotekarzy.

Zapraszamy do biblioteki po książki MaÅ‚gorzaty KaliciÅ„skiej, które na pewno bÄ™dÄ… dobrÄ… lekturÄ… w trakcie dÅ‚ugich jesiennych i zimowych wieczorów.

Karolina Sielicka, Milena Szewczyk

ZdjÄ™cia ze spotkania sÄ… już dostÄ™pne w dziale Galeria Zdjęć