Drukuj 25 LAT SOLIDARNOÅšCI
25. rocznica powstania Solidarności odbiła się szerokim echem w naszym kraju. Również Dębno uczciło ten jubileusz. 30 sierpnia w sali ekspozycyjnej Biblioteki Publicznej została otwarta wystawa pt. "Ten ruch uczynił Polskę niepodległą - 25 lat Solidarności".Składały się na nią materiały dębnowskich działaczy Solidarności, np. tajne ulotki, czasopisma, wycinki z gazet, zdjęcia. Na otwarcie ekspozycji przybyli przedstawiciele władz, m.in. burmistrz Piotr Downar, przewodnicząca RM Helena Sługocka i wicestarosta Andrzej Dobrowolski. Solidarnościowe wspomnienia nie mogły się odbyć bez tych, którzy tworzyli ruch w naszym mieście. Roman Tołkacz opowiadał o działalności ruchu na terenie Dębna. Natomiast Leszek Lulka przypomniał zmagania z okresu stanu wojennego. Wspomnienia działaczy okraszone były poezją nawiązującą do solidarnościowych idei. Zabrzmiały też sztandarowe pieśni Solidarnościowe, np. "Mury" Jacka Kaczmarskiego. Wspólnie zaśpiewano "Żeby Polska była Polską.". Nie brakowało łez wzruszenia. Wszyscy obecni na uroczystości działacze otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty.

Wystawę zwiedzali również mieszkańcy naszego miasta. Przychodziła także młodzież szkolna wraz ze swoimi nauczycielami, by dzięki tej wystawie dowiedzieć się więcej o historii naszego miasta, regionu, by poznać dębnowskich bohaterów.