Cygańska poezja ludowa w bibliotece

30 maja br. w dębnowskiej bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy oraz uczestnikami Dziennego Domu Seniora + z Dębna, które zostało zorganizowane przez pracownice wypożyczalni d/dorosłych.  Spotkanie było poświęcone tematyce cygańskiej. Uczestnicy poznali kulturę cygańską oraz poezję poetki romskiej Bronisławy Wajs - Papuszy i Edwarda Dębickiego, która była czytana w języku polskim i romskim przez Joannę Symeniuk i Joannę Białek. Finałem spotkania był pokaz tańca romskiego w wykonaniu Joanny Symeniuk w oryginalnym stroju cygańskim, która zachwyciła swym występem wszystkich zebranych gości. Dziękujemy Joannie Białek i Joannie Symeniuk za poświęcony czas i współpracę.