Zapraszamy !!!

Egzotyka głowy i języka

już po feriach

Jak co roku w okresie zimowych ferii, Oddział Dziecięcy naszej biblioteki, gościł
u siebie małych miłośników tego miejsca. Pracownicy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji, przy których nie można było się nudzić - zatem uśmiech nie znikał z małych buzi.

Tegoroczne spotkania przebiegały pod hasłem „Egzotyka głowy i języka – W świecie zwierząt i owoców egzotycznych.”Codziennie odwiedzało nas ok. 30 wspaniałych urwisów. Śmiech, zabawa oraz gry wiodły prym każdego dnia. Edukacyjne spotkania z książką
i bohaterowie czytanych opowieści, na długo pozostaną w sercach dzieci, bowiem codzienne czytanie to podstawa naszej pracy. Rozwiązywanie krzyżówek i łamigłówek, zabawy integracyjne, prace plastyczne, przegląd prasy dziecięcej, zabawa z masą solną to tylko jedne
z licznie przeprowadzonych zajęć np. Kino u Kubusia- czyli bilet za jeden uśmiechznajduje się już na honorowym miejscu typowanym przez uczestników - podobnie jak bal na zakończenie, podczas którego dzieci wykazują się niesamowitą wręcz energią i wieloma     pomysłami.

Wyobraźnią „bez granic” dzieci wykazały się podczas konkursu  „Mam Talent”, natomiast oryginalnym smakiem i zdolnościami kulinarnymi w dniu „Kuchennych rewolucji”.  Samodzielnie przygotowywały potrawy z owoców egzotycznych, zdobyły wiedzę i praktykę związaną z Savoir Vivrem – czyli dobrym zachowaniem się, którą od razu mogły wykorzystać w praktyce podczas wspólnego biesiadowania i delektowania się swoimi kulinarnymi popisami. Tak więc, uczta była egzotyczna  i kolorowa – jednak najważniejsza była wiedza i droga wiodąca do jej zdobycia – czyli poprzez zabawę do źródła.

Wiedza na dany temat, to przede wszystkim praktyka -  mówił goszczący w bibliotece – gość specjalny - zawodowy leśniczy z Nadleśnictwa Dębna, pan Maciej Kmita. Zapoznał dzieci
z przydatnymi informacjami na temat pracy leśniczego, zachowania się w lesie i  okolicach. Interesująco opowiadał o dokarmianiu zwierząt i szkółkach leśnych, po czym wyświetlił film edukacyjny, a następnie przeprowadził mały quiz na temat zdobytej wiedzy. Dzieci zadawały wiele pytań, na koniec spotkania zostały nagrodzone za czynny udział w spotkaniu - atrakcyjnymi upominkami.

Na koniec zimowych spotkań triumfowały wspaniałe nastroje, piękne kolorowe stroje i gorące uśmiechy, gdyż odbywał się Bal – czyli „Taniec z gwiazdami”. Zabawa w rytmach lambady była przednia….

Zapraszamy serdecznie i ustawicznie naszych małych przyjaciół –  nie tylko – na kolejne zajęcia, które odbywać się będą już  w wakacje, jednocześnie życzymy wszystkim dzieciom udanego i bogatego w same najwyższe oceny roku szkolnego.

Pozdrawiamy i przesyłamy całusy

Milena Szewczyk i Natalka Pulikowska

– pracownice  Oddziału Dziecięcego.