Zapraszamy !!!

Wspaniały koncert Agaty Zborowskiej w dębnowskiej bibliotece

Biblioteka Publiczna MiG w Dębnie 28 maja br. zorganizowała koncert muzyczny Agacie Zborowskiej - klarnet - uczennicy Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wlkp. Utalentowanej młodej artystce towarzyszyła akompaniując na pianinie Justyna Włodkowska - Moszej. W koncercie wzięli udział: rodzice oraz przyjaciele Agaty Zborowskiej, nauczyciele z ZSP nr 1 w Dębnie, czytelnicy i sympatycy biblioteki. Swoistą niespodziankę oraz rodzaj prezentu przygotowali jej przyjaciele, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego ZSP nr 1 w Dębnie, Agnieszka Piskorowska wraz z Piotrem Skworcowem, którzy zainspirowani i zachęceni pomysłem swojej nauczycielki Bożeny Ferkaluk recytowali autorskie wiersze napełnione uczuciową treścią klarnecistki.

Koncert muzyczny rozpoczął się pięknym utworem skomponowanym przez Wojciecha Kilara z w filmu „Pianista” w reżyserii Romana Polańskiego. Następnie usłyszeliśmy: „Tango” – Isaaca M.F.Albeniz, „Sonatina” – Karla Webera, „Semplice e grazioso” Pascala Prousta oraz III część Koncertu – „Rondeau” Antoniego Dimlera. Wymienione utwory wykonywane były z udziałem akompaniamentu - pianina Justyny Włodkowskiej – Moszej. Agata solo wykonała jeszcze „Preludia Taneczne” Witolda Lutosławskiego.

Z całą pewnością była to niewątpliwie wspaniała uczta dla ducha i niezwykle udane spotkanie zorganizowane w dębnowskiej książnicy. Koncert odbył się pod hasłem „Te dziewczyny mają talent”. Było to już drugie spotkanie promujące młode dębnowskie talenty.

Karolina Sielicka

Galeria zdjęć - klik