Biblioteka Publiczna MiG

Wystawę autorską Cecyli Szerszeń

od 1 do 10 lipca w Salach wystawowych biblioteki

CECYLIA SZERSZEŃ

Urodziła się w 1944 r. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) w Poznaniu. Malarstwa w tejże uczelni uczyła się w pracowniach prof. Hipolita Polańskiego i prof. Tadeusza Brzozowskiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w roku 1969. Po ukończeniu studiów zajęła się pracą dydaktyczną i projektowaniem wnętrz.
            Od roku 1978 zawodowo zajmuje się głównie malarstwem, pracując w technikach: olej, pastel, akwarela. Ulubionym jej tematem jest pejzaż.
            Uczestniczy w plenerach malarskich, w wystawach Częstochowskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków i wystawach ogólnopolskich zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Jej obrazy znajdują się w zbiorach: Muzeum Częstochowskiego, Muzeum w Lesznie, Muzeum w Ciechanowie, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, BWA w Sandomierzu, BWA w Opolu i innych instytucjach państwowych, oraz w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą m.in.: w Szwecji, Holandii, Niemczech, Francji, Stanach Zjednoczonych, Australii.