Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich w Dębnie

Biblioteka Publiczna MiG w Dębnie 16 marca br. była organizatorem wideokonferencji z udziałem Rzecznika Praw Obywatelskich – Adamem Bodnarem, w której uczestniczyli mieszkańcy Dębna. Była to pierwsza taka konferencja w Polsce. Inicjatorem spotkania była Aleksandra Trusewicz mieszkanka Dębna zaangażowana w sprawy społeczności lokalnej. Na spotkaniu obecny był mecenas Zbigniew Śpiewak z biura RPO. W trakcie konferencji uczestnicy mogli dowiedzieć się o m.in. roli urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich oraz porozmawiać o konkretnych problemach, na które odpowiadał sam Adam Bodnar. Jakie tematy były podejmowane podczas konferencji przez skype można przeczytać na stronie RPO  pod linkiem: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/mowi-debno-spotkanie-RPO-z-mieszkańcami-miasta-przez-Skype.

Karolina Sielicka