Celem tych cyklicznych spotkań jest aktywizacja osób z niepełnosprawnościami i propagowanie czytelnictwa, przybliżenie sylwetek pisarzy oraz poszerzanie horyzontów literackich. Czas spędzamy na wspólnym czytaniu i rozmowach o lekturze, poznawaniu nowych autorów i gatunków literackich w przytulnej bibliotecznej atmosferze. Spotkania te są najlepszym sposobem do wymiany poglądów i uczuć.

4 lutego br. odbyło się w bibliotece kolejne spotkanie z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej z Kamienia Wielkiego. Czytana książka w tym dniu pt. „ Dwie miłości”, Marii Nurowskiej jest opowieścią o wielkiej sile oraz niezachwianej wierze w drugiego człowieka. Akcja tej książki trzyma wciąż w napięciu.