Drukuj Wystawa "Mała książka - wielka sztuka"

Wystawa „MaÅ‚a książka - wielka sztuka”
w dębnowskiej bibliotece

Prezentowany wybór prac Iwony Chmielewskiej nie jest przypadkowy. Stworzone przez niÄ… ilustracje znajdujÄ… siÄ™ w książkach wydanych przez Instytut Książki w ramach kampanii spoÅ‚ecznej „MaÅ‚a książka - wielki czÅ‚owiek”, która przypomina o korzyÅ›ciach wynikajÄ…cych z codziennego, rodzinnego czytania oraz roli literatury w rozwoju dziecka. Książki otwierajÄ… dziecko na Å›wiat. PoruszajÄ… jego serce wspaniaÅ‚ymi opowieÅ›ciami czytanymi ciepÅ‚ym i peÅ‚nym miÅ‚oÅ›ci gÅ‚osem najbliższych, uwrażliwiajÄ… na melodiÄ™ i znaczenie jÄ™zyka, ale też na piÄ™kno ilustracji, bez których książki dla najmÅ‚odszych nie mogÅ‚yby istnieć. Wiele z nich to najprawdziwsze dzieÅ‚a sztuki, w których ilustracja jest tak samo ważna jak tekst - przyciÄ…ga uwagÄ™ dziecka i rozbudza jego wyobraźniÄ™. DziÄ™ki tym wyjÄ…tkowym książkom dzieci już od najmÅ‚odszych lat obcujÄ… ze sztukÄ…, majÄ… jÄ… na wyciÄ…gniÄ™cie rÄ™ki, także w domowym zaciszu. CzÄ™ste czytanie w gronie najbliższych oraz zachwyt nad kunsztem książkowych ilustracji zakorzenia dziecko - we wspólnocie rodzinnej i w kulturze. WÅ‚aÅ›nie, dlatego Instytut Książki przygotowaÅ‚ wystawÄ™ „MaÅ‚a książka - wielka sztuka” bÄ™dÄ…cÄ… prezentacjÄ… prac trzech autorów - Elżbiety WasiuczyÅ„skiej, Józefa Wilkonia i Iwony Chmielewskiej.
Wystawa została przygotowana przez Instytut Książki, a obejrzeć ją można w oddziale dziecięcym dębnowskiej biblioteki. Zapraszamy.