Drukuj Regulamin konkursu literackiego

pt. „ Pisankowe  opowieÅ›ci

Wielkanocne.”

Organizatorzy

1.    Organizatorem konkursu jest OddziaÅ‚ DzieciÄ™cy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w DÄ™bnie ul. Mickiewicza 32
74-400 Dębno

2.   Zasady uczestnictwa w konkursie , rodzaj nagród i sposób ich uzyskania ustala niniejszy zapis regulaminu.

3.   Uczestnicy konkursu wyrażajÄ… zgodÄ™ na  przetwarzanie swoich danych osobowych w zakresie niezbÄ™dnym do potrzeb projektu. Dane osób biorÄ…cych udziaÅ‚ w konkursie bÄ™dÄ… wykorzystywane zgodnie z ustawÄ… z dnia 29 sierpnia 1997 r. „ O ochronie danych osobowych ( Dz. U. 1997 nr 1331 poz. 883 ) dla celów przeprowadzenia Konkursu.

4.   ObowiÄ…zujÄ…cy regulamin zostanie udostÄ™pniony w siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy DÄ™bna na każde żądanie uczestników Konkursu oraz na stronie internetowej biblioteki – www.biblioteka.debno.pl

Cele

GÅ‚ównym celem konkursu jest przybliżenie dzieciom  i mÅ‚odzieży informacji na temat  MiÄ™dzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Konkurs ma za zadanie promować czytelnictwo wÅ›ród mÅ‚odego pokolenia, jego twórczÄ… organizacje czasu wolnego, posÅ‚ugiwania siÄ™ wÅ‚asnÄ… wyobraźniÄ… i odkrywanie pokÅ‚adów zapasów literackich   drzemiÄ…cych w każdym mÅ‚odym czÅ‚owieku. Któż inny wÅ‚aÅ›nie jak nie najmÅ‚odsze pokolenie, potrafi tak barwnie, pozytywnie  i beztrosko  opowiadać o Å›wiecie?  Edukacyjna popularyzacja pisarstwa i czytelnictwa dzieciÄ™cego daje możliwość rozwoju ogromnej liczby nie odkrytych talentów literackich, kryjÄ…cych siÄ™ w najmÅ‚odszym pokoleniu.

1.    Uczestnikami konkursu sÄ… uczniowie szkóÅ‚ podstawowych
i gimnazjalnych.

2.     Uczestnicy zostanÄ… podzieleni na grupy wiekowe:

I grupa – klasy 1 – 3 szkóÅ‚ podstawowych

II grupa – klasy 4 – 6 szkóÅ‚ podstawowych

III grupa – klasy 1 – 3 gimnazjum

Temat

Temat konkursu brzmi: „ Pisankowe opowieÅ›ci Wielkanocne”.                        Zadaniem  jest przygotowanie prac literackich; opowiadaÅ„, bajek czy wierszy na temat Wielkanocy.

Prace konkursowe

1. W ramach konkursu mogÄ… być przygotowane ; opowiadania, wiersze, bajki - praca powinna być napisana jednostronnie a nie dwustronnie, ilość stron dowolna, zapis pracy również dowolny (rÄ™czny lub komputerowy- czcionka dowolna ).

2. Prace powinny być wykonane estetycznie i schludnie, brak możliwoÅ›ci odczytania pracy – wyklucza jÄ… z konkursu.

3. Każda zgÅ‚oszona praca do konkursu powinna być opisana, tzn. posiadać tytuÅ‚, wyraźnie zaznaczone imiÄ™ i nazwisko autora, wiek, klasÄ™ oraz szkoÅ‚Ä™ do której uczÄ™szcza.

Zasady przyznawania nagród

1.     NadesÅ‚ane prace zostanÄ… ocenione przez komisjÄ™ wyÅ‚onionÄ… przez organizatora wg nastÄ™pujÄ…cych kryteriów:

- indywidualny i twórczy sposób wypowiedzi

- bogate słownictwo

- stylistyka i estetyka pracy

2.     Komisja spoÅ›ród prac biorÄ…cych udziaÅ‚ w konkursie
i speÅ‚niajÄ…cych kryteria w dziale „Prace konkursowe”, spoÅ›ród każdej grupy wiekowej, wyÅ‚oni po 3 zwyciÄ™skie osoby.

3.     Wybór laureatów nastÄ…pi w terminie do 06 kwietnia 2010 r.

4.    WrÄ™czenie nagród odbÄ™dzie siÄ™ 9 kwietnia 2010 r. o godz.16.30. podczas uroczystego  odczytu w Oddziale DzieciÄ™cym  im. Kubusia Puchatka mieszczÄ…cego siÄ™ w budynku Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w DÄ™bnie.

5.     Każdy uczestnik Konkursu otrzyma dyplom pamiÄ…tkowy i drobny upominek.

6.     GÅ‚ówni zwyciÄ™scy otrzymajÄ… nagrody rzeczowe.

Zgłoszenie prac konkursowych

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest dostarczenie pracy do OddziaÅ‚u DzieciÄ™cego Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w DÄ™bnie
ul. Mickiewicza 32 - 74 – 400 DÄ™bno, do dnia 02 kwietnia 2010 r. do godz. 15.00.

Ogłoszenie konkursu

Informacje o czasie trwania i zasadach Konkursu zostanÄ… przedstawione :

- nauczycielom szkóÅ‚ podstawowych

- nauczycielom szkóÅ‚ gimnazjalnych

- na plakatach

- na stronie internetowej biblioteki- www.biblioteka.debno.pl