• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie
Drukuj XIV Plener Malarski "Inspiracje Małą Ojczyzną" 10 - 23.07.2007.
W dniach 10.07. - 23.07.2007. odbywać się będzie w Dębnie XIV Międzynarodowy Plener Malarski "Inspiracje Małą Ojczyzną". 13 -osobowa grupa artystów malarzy - z różnych regionów kraju i zagranicy - pod przewodnictwem znanej gorzowskiej artystki Anny Szymanek będzie gościła w naszym mieście.W tym roku uczestnikami pleneru będą: Włodzimierz Browiński, Zbigniew Chrostek, Enes Levič, Stanisław Mazuś, Ireneusz Pruszyński, Jarosław Prysak, Józef Stolorz, Cecylia Szerszeń, Katarzyna Winczek, Denise Woirin, Agnieszka i Zdzisław Żmudzińscy. Przez dwa tygodnie będą oni utrwalać piękno naszych okolic. Organizatorem pleneru jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy. 13 lipca w salach wystawowych Biblioteki nastąpi uroczyste otwarcie pleneru połączone z wystawą prac Józefa Stolorza.