• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • ZBC
Drukuj Fundacja Serce na dłoni...

W imieniu Fundacji Serce na dłoni pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców do udziału w akcji „Pomoc dla Maćka i Filipka z Dębna”.
Finałowe spotkanie z uczestnikami , tj. przedszkolakami z miasta i gminy Dębno oraz braćmi Wocal, dla których organizujemy pomoc odbędzie się 16.10.2013 r. w Sali widowiskowej Dębnowskiego Ośrodka Kultury przy ul. Daszyńskiego 20 o godz.17:00.
Podczas imprezy można wspomóc akcję poprzez zakup kalendarza na rok 2014 w cenie 30 zł lub dołożyć swój datek w dowolnej ilości.


Celem akcji jest zebranie środków na rehabilitację i leczenie chłopców. Dzieci cierpią na niezdiagnozowaną chorobę – ogólnie Mózgowe Porażenie Dziecięce, która uniemożliwia im samodzielne poruszanie się oraz ma wpływ na to, że nie mówią.
W walce z M.P.D. pomocne są wyjazdowe turnusy rehabilitacyjne. Jest to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Sprzęt i środki pomocnicze używane w domu to też duży koszt.
Dzięki hojności mieszkańców naszego miasta oraz zaangażowaniu i dobrej woli osób zaproszonych do wzięcia udziału w sesji fotograficznej rozprowadziliśmy kalendarze na rok 2013.
Zebrana kwota 7 635,53 zł umożliwiła rodzinie wyjazd na turnus rehabilitacyjny oraz budowę podjazdu do domu. 

Jest to drugi, a zarazem ostatni rok, kiedy pomagamy rodzinie Wocal. Chcemy bowiem udzielać wsparcia różnym osobom potrzebującym z terenu miasta i gminy Dębno.
Założenie tegorocznej akcji: zebranie funduszy na basen kąpielowy do pielęgnacji chłopców oraz wymiana wózków, ze względu na ich zużycie oraz niedostosowanie do wielkości dzieci.
Osoby zainteresowane dokonywaniem wpłat na subkonto chłopców:
GBS O/Gorzów Wlkp. 12 8363 0004 0000 1209 2000 0001,
odliczenie podatku 1% przy rozliczeniu podatkowym:
 KRS 00 00 12 83 z dopiskiem: WOCAL.