• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie
Drukuj ,, Z szuflady do " cz.III Wieczór poezji młodych poetów

"Z szuflady do..." to hasło trzeciego spotkania, które odbyło się 6 czerwca o godz. 1600 w salach ekspozycyjnych Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Dębnmie.

Zaprezentowano fotografie dębnowskich uczniów i utwory młodych poetów, którzy tworzą poezję lecz najczęściej chowają ją głęboko do szuflady. Wiersze ukryte w szufladach okazały się być bardzo dojrzałą poezją. Tematy liryków były rozmaite, pełne wyrażanych przeżyć.Na spotkaniu odbyła się promocja tomiku poezji młodych twórców pt.: ,, Z szuflady do … ” . Tomik poezji można nabyć w bibliotece w cenie 5 zł.

Swoją poezję zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dębnie: Elżbieta Pożarycka, Alicja Niedzielin, Agnieszka Sydorowska, Paula Jarmołowicz, Ksawery Fryczyński, Magdalena Mroczko, Monika Dworak, Kamil Musiał oraz  fotografowie Aleksander Derenowski, Agnieszka Pisz, Paweł Herbin. Recytatorami poezji młodych twórców byli: Hanna Wolska, Paulina Karasewicz, Justyna Wróblewska, Magdalena Wilczyńska, Dawid Żuchowicz, Katarzyna Łaskarzewska, Angelika Czernisz, Patryk Polaczek.

Mamy nadzieję na kolejne takie spotkania poetyckie, które niejednego słuchacza uczulą na piękno sztuki poetyckiej.

Zdięcia z wieczoru poezji sa umieszczone w galeri.