CECYLIA SZERSZEŃ

UrodziÅ‚a siÄ™ w 1944 r. StudiowaÅ‚a w PaÅ„stwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk PiÄ™knych) w Poznaniu. Malarstwa w tejże uczelni uczyÅ‚a siÄ™ w pracowniach prof. Hipolita PolaÅ„skiego i prof. Tadeusza Brzozowskiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskaÅ‚a w roku 1969. Po ukoÅ„czeniu studiów zajęła siÄ™ pracÄ… dydaktycznÄ… i projektowaniem wnÄ™trz.
            Od roku 1978 zawodowo zajmuje siÄ™ gÅ‚ównie malarstwem, pracujÄ…c w technikach: olej, pastel, akwarela. Ulubionym jej tematem jest pejzaż.
            Uczestniczy w plenerach malarskich, w wystawach CzÄ™stochowskiego OkrÄ™gu ZwiÄ…zku Polskich Artystów Plastyków i wystawach ogólnopolskich zdobywajÄ…c nagrody i wyróżnienia.

Jej obrazy znajdujÄ… siÄ™ w zbiorach: Muzeum CzÄ™stochowskiego, Muzeum w Lesznie, Muzeum w Ciechanowie, Muzeum ÅšlÄ…skiego w Katowicach, Miejskiej Galerii Sztuki w CzÄ™stochowie, BWA w Sandomierzu, BWA w Opolu i innych instytucjach paÅ„stwowych, oraz w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicÄ… m.in.: w Szwecji, Holandii, Niemczech, Francji, Stanach Zjednoczonych, Australii.