Drukuj Lisa Scottline "Wracajmy do domu"

Lisa Scottline „Wracajmy do domu”

Dnia 13.04.2016 r. odbyÅ‚o siÄ™ kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki w dÄ™bnowskiej bibliotece. Tym razem dyskutowanÄ… lekturÄ… byÅ‚a książka znanej amerykaÅ„skiej pisarki Lisy Scottline pt. „Wracajmy do domu”. „Wracajmy do domu” to poruszajÄ…ca historia matki, która jest gotowa poÅ›wiÄ™cić wÅ‚asnÄ… przyszÅ‚ość dla dobra dzieci. Jill Farrow jest typowÄ… mamÄ… z przedmieÅ›cia, która wreszcie pozbieraÅ‚a siÄ™ po rozwodzie i ukÅ‚ada sobie życie na nowo. Praca pediatry daje jej satysfakcjÄ™, a nastoletnia córka, Megan, wydaje siÄ™ być szczęśliwa. Pewnej nocy w ich domu zjawia siÄ™ byÅ‚a pasierbica Jill i przynosi wieÅ›ci o Å›mierci swojego ojca, utrzymujÄ…c przy tym, że zostaÅ‚ zamordowany. Jill chce na wÅ‚asnÄ… rÄ™kÄ™ pomóc w odkryciu prawdy. Wkrótce okazuje siÄ™, że jej dziaÅ‚ania mogÄ… doprowadzić do rozpadu nowej rodziny i zniszczyć dopiero co odzyskane szczęście. Czy macierzyÅ„stwo kiedyÅ› siÄ™ koÅ„czy? Jakie sÄ… granice miÅ‚oÅ›ci w rodzinie? Czy istnieje pojÄ™cie „byÅ‚ego dziecka”?

Czytelnicy mieli jednakowe zdanie na temat dyskutowanej książki, wszyscy zgodnie potwierdzili, że poruszony problem gÅ‚ównej bohaterki przez autorkÄ™ jest typowy dla wspóÅ‚czesnej amerykaÅ„skiej rodziny. „CzytaÅ‚o siÄ™ ja lekko” - powiedziaÅ‚a jedna z czytelniczek. W gronie klubowiczów wiÄ™kszość to pÅ‚eć piÄ™kna wiÄ™c omawiana literatura przypadÅ‚a do gustu.

KsiążkÄ™ polecam i zapraszam do dÄ™bnowskiej książnicy na spotkania dyskusyjnego klubu książki!

Karolina Sielicka - moderator