Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie im. A. Dobrowolskiego uzyskała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020.

Szanowni  Czytelnicy

Informujemy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w DÄ™bnie im. A. Dobrowolskiego w 2016 r. uzyskaÅ‚a dotacjÄ™ z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 ,,Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”, na zadanie pn. „Remont Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w DÄ™bnie im. Antoniego Dobrowolskiego”.

Zakres projektu obejmuje remont ścian piwnic oraz wykonanie przepony w postaci iniekcji, naprawę izolacji zewnętrznej budynku, malowanie pomieszczeń bibliotecznych, zakup wyposażenia oraz promocję zadania.

Celem zadania jest stworzenie korzystniejszych warunków dla prowadzenia dziaÅ‚alnoÅ›ci statutowej, poprawienia infrastruktury biblioteki oraz unowoczeÅ›nienia i polepszenia standardów estetycznych.

CaÅ‚kowity przewidywalny koszt realizacji zadania wynosi 285 700,00 zÅ‚ (pozyskana dotacja z MKiDN: 214 275,00 zÅ‚; dotacja celowa z budżetu Gminy DÄ™bno i Å›rodków finansowych biblioteki: 71 425,00 zÅ‚; termin realizacji zadania: do 12.12.2016 r.).

W zwiÄ…zku z trwajÄ…cym remontem w budynku biblioteki do koÅ„ca roku mogÄ… wystÄ…pić krótkotrwaÅ‚e ograniczenia w korzystaniu ze zbiorów bibliotecznych. Dotyczy to nastÄ™pujÄ…cych agend: DziaÅ‚ Zbiorów Regionalnych, OÅ›rodek Informacji Gospodarczej i Prawnej, OddziaÅ‚ DzieciÄ™cy oraz Czytelnia Internetowa.

Wypożyczalnia GÅ‚ówna i Czytelnia dla DorosÅ‚ych bÄ™dÄ… miaÅ‚y ograniczony dostÄ™p do magazynów.

Przepraszamy wszystkich Czytelników za utrudnienia.

O wszelkich zmianach i utrudnieniach będziemy informować na naszej stronie internetowej.

Monika Piotrowska

Dyrektor BPMiG w Dębnie