• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie
Drukuj Konkurs plastyczny " Czytanie jest piękne ... Czytanie zbliża "

„Czytanie jest PIĘKNE… Czytanie ZBLIŻA”

ORGANIZATORZY

1. Organizatorem konkursu jest Oddział Dziecięcy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Antoniego Dobrowolskiego w Dębnie, ul. Mickiewicza 32, 74-400 Dębno.
  2. Regulamin ustala zasady uczestnictwa w konkursie, rodzaj nagród i sposób ich przyznawania.
  3. Uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych w zakresie potrzeb projektu. Dane uczestników przystępujących do projektu, będą wykorzystywane zgodnie  z ustawą z dnia  29 sierpnia 1997 r. „O ochronie danych osobowych” (Dz.U.1997 nr 1331 poz.883).
  4. Nadesłane prace przechodzą na własność organizatora i są przez niego przetwarzane i wykorzystane w celach reklamowych.
  5. Obowiązujący regulamin zostanie udostępniony w siedzibie Biblioteki na każdą prośbę uczestnika konkursu, w sekretariacie szkół i przedszkoli oraz na stronie www.biblioteka.debno.com.pl
  6. Głównym sponsorem nagród jest Biblioteka Publiczna MiG im. A. Dobrowolskiego w Dębnie.

TEMAT

Konkurs plastyczny ph. „Czytanie jest PIĘKNE… Czytanie ZBLIŻA”, zorganizowany w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

CELE

Głównym celem konkursu jest edukacja czytelnicza, rozwijanie pasji czytania książek wśród dzieci i młodzieży, promocja biblioteki, jako głównego źródła wiedzy o książkach oraz popularyzowanie akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

UCZESTNICY

1. Konkurs adresowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
  2. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy wiekowe:
  • I grupa – przedszkolaki 5 – 6 latki
  • II grupa – uczniowie szkoły podstawowej klas I - III
  • III grupa – uczniowie szkoły podstawowej klas IV - VI
  • IV grupa – uczniowie gimnazjum.

PRACE KONKURSOWE

Wymagania dotyczące zakwalifikowania do konkursu:

1. Każdy uczestnik, może zgłosić do konkursu jedną, wcześniej niepublikowaną, samodzielnie wykonana pracę.
  2. Na odwrocie pracy powinny znaleźć się następujące informacje:
  • Imię i nazwisko autora
  • Wiek
  • Klasę – szkołę, grupę - przedszkole
  • Nr tel. kontaktowego
  • Adres e-mail – (jeżeli taki posiada)
  1. Praca powinna być wykonana:
  • W formacie dowolnym,
  • Techniką dowolną (farby, kredki, pastele, wydzieranki, collage itp.).

ZGŁOSZENIE PRAC KONKURSOWYCH

Prace konkursowe należy dostarczyć do Oddziału Dziecięcego Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. A. Dobrowolskiego w Dębnie, ul. Mickiewicza 32, 74-400 Dębno, do dnia 6 czerwca 2017 r.

CZAS TRWANIA KONKURSU

Konkurs trwa od 22 maja 2017 r. do  6 czerwca 2017 r.

OGŁOSZENIE LAUREATÓW

Ogłoszenie zwycięzców i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w NOC BIBLIOTEKI dn. 9 czerwca 2017 r. w bibliotece  o godz. 1900 .

ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD

1. O wyłonieniu zwycięzców decyduje powołana przez Organizatora Komisja Konkursowa.
  2. Decyzja Komisji jest ostateczna i nieodwołalna.
  3. Nagrodą w konkursie jest dyplom i nagroda rzeczowa. Przewidujemy również wyróżnienia i drobne upominki.

*KARTA ZGŁOSZENIOWA do pobrania