Drukuj Spotkanie z Szymonem Hołownią

10 czerwca br. odbyÅ‚o siÄ™ spotkanie z Szymonem HoÅ‚owniÄ… znanym dziennikarzem, publicystÄ… i autorem szeregu książek o tematyce religijnej i spoÅ‚ecznej, laureatem wielu nagród dziennikarskich, stale wspóÅ‚pracujÄ…cym z telewizjÄ… TVN, „Tygodnikiem Powszechnym”. Szymon HoÅ‚ownia jest także zaÅ‚ożycielem Fundacji „Kasii” w Zambii oraz „Dobrej Fabryki” dziaÅ‚ajÄ…cych
w Afryce.

W spotkaniu uczestniczyli czytelnicy biblioteki oraz mieszkaÅ„cy DÄ™bna. Gość wyczerpujÄ…co odpowiadaÅ‚ na zadawane pytania, które dotyczyÅ‚y dziaÅ‚alnoÅ›ci fundacji, inspiracji do napisanych książek, wiary, wspóÅ‚czesnego koÅ›cioÅ‚a i zasad ewangelii, którymi kieruje siÄ™ na co dzieÅ„. Dziennikarz przyznaÅ‚ siÄ™, że prowadzi bardzo szybkie życie, a pisanie książek skÅ‚ania go do refleksji i do zatrzymania siÄ™ choć na chwilÄ™ w pÄ™dzie życia. Uczestnicy spotkania mogli poznać Jego zdanie na różne tematy min. o uchodźcach, pomocy biednym, bezdomnym i potrzebujÄ…cym. Dla goÅ›cia nie bez znaczenia jest bezinteresowna pomoc ludziom w trudnej sytuacji, w którÄ… jest zaangażowany i jako prawdziwy chrzeÅ›cijanin stara siÄ™ wypeÅ‚niać. W trakcie spotkania wielokrotnie podkreÅ›liÅ‚, że jest niezwykle mocno zwiÄ…zany z Bogiem i koÅ›cioÅ‚em, w bardzo ciekawy i charakterystyczny dla siebie sposób poruszaÅ‚ problemy teologiczne i tematykÄ™ religijnÄ….
   Na spotkaniu można byÅ‚o zakupić książki autora, uzyskać autograf i zdobyć pamiÄ…tkowe zdjÄ™cie. Dziennikarz podziÄ™kowaÅ‚ za mile spÄ™dzony czas i zaapelowaÅ‚ o wsparcie i o pomoc dla swoich fundacji, które spotkaÅ‚y siÄ™ z dużą aprobatÄ… uczestników spotkania.

Książki autorstwa Szymona Hołowni dostępne są w wypożyczalni dla dorosłych w dębnowskiej bibliotece.

>> Oto krótka fotorelacja ze spotkania. <<

Karolina Sielicka