Drukuj Wakacyjne szaleństwa z książką

Tuż z poczÄ…tkiem lipca, w naszej bibliotece rozpoczęły siÄ™ wakacyjne, szalone spotkania z książkÄ…, które bawiÅ‚y swych najmÅ‚odszych czytelników sÅ‚owem pisanym oraz mocÄ… niespodzianek i atrakcji, przez kolejne trzy tygodnie. Tym razem, tegorocznym zabawom towarzyszyÅ‚y fantastyczne opowieÅ›ci J.K. Rowling o Harrym Potterze. Ta przepiÄ™knie wydana publikacja wyd. Media Rodzinna, „Harry Potter i kamieÅ„ filozoficzny”, które opatrzyÅ‚ rewelacyjnymi, bajkowymi ilustracjami Jim Kay, zrobiÅ‚a na dzieciach ogromne wrażenie. Każdorazowo podczas gÅ‚oÅ›nego czytania ten bogaty tekst przeplatajÄ…c siÄ™ z kolorowymi obrazami, które w takim wydaniu wyglÄ…daÅ‚y niezwykle autentycznie, przenosiÅ‚ uczestników w baÅ›niowy Å›wiat, malujÄ…c zachwyt na ich buziach.

Oprócz tradycyjnego czytania, nie zabrakÅ‚o zajęć plastycznych, gier, zabaw ruchowych, rozgrywek sportowych na Å›wieżym powietrzu, „Kina u Kubusia” czy spotkania z teatrem – tym razem z humorystycznym i komediowym przedstawieniem „Tajemnica starej szafy”, odwiedzili nas aktorzy teatru EDU – ARIS z Krakowa. Natomiast, dziÄ™ki wspóÅ‚pracy i otwartoÅ›ci innych placówek dziaÅ‚ajÄ…cych w naszym mieÅ›cie na rzecz dzieci, niezwykÅ‚y okazaÅ‚ siÄ™ być udziaÅ‚ w festynie zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Radość Dzieciom” na terenie Regionalnej Placówki Terapeutycznej w DÄ™bnie. Tam, prze kolejne trzy dni, na naszych maÅ‚ych czytelników czekaÅ‚y niezapomniane chwile i liczne atrakcje. I tak, zaopatrzone w dużą dawkÄ™ energii i humoru, dzieci oddawaÅ‚y siÄ™ rewelacyjnym zabawom i konkurencjom sportowym, relaksacyjnym przejażdżkom na koniach, czy fikuÅ›nym zjazdom na dmuchanej Å›lizgawce. Nie da siÄ™ ukryć – sprawiaÅ‚o im to ogromnÄ… frajdÄ™ i zabawa byÅ‚a przednia. Nie zabrakÅ‚o też, cukrowej waty, popcornu i pieczonej kieÅ‚baski. Za tak miÅ‚e przyjÄ™cie i wspaniaÅ‚Ä… zabawÄ™, w imieniu dzieci - organizatorom przesyÅ‚amy WIELKIE DZIĘKUJEMY za zaproszenie, polecajÄ…c siÄ™ na przyszÅ‚ość J…

Zwyczajowo też, w czasie wakacji goÅ›ciliÅ›my w swych progach paniÄ… ReginÄ™ Giniewicz asyst. ds. OÅ›wiaty Zdrowotnej i Promocji zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w MyÅ›liborzu, która przeprowadziÅ‚a z dziećmi edukacyjnÄ… pogadankÄ™ na temat bezpieczeÅ„stwa w czasie wakacji, uatrakcyjniajÄ…c jÄ… „dużą”, aktywnÄ… grÄ… planszowÄ… z nagrodami, co wprawiÅ‚o sÅ‚uchaczy i czynnych graczy w znakomity nastrój.

Tak jak wszystko ma swój poczÄ…tek i koniec, tak lipcowych spotkaÅ„ naszedÅ‚ kres. Po maÅ‚ym, pysznym „co nieco” – czyli smacznej pizzy i dÅ‚ugim spacerze, dzieci rozeszÅ‚y siÄ™ do domów, by cieszyć siÄ™ wolnoÅ›ciÄ…, kolejnych wakacyjnych dni.

>> Zapraszamy do Galerii zdjęć <<

Udanych wakacji życzą