Drukuj Trzymaj bajkowy fason

W czwartek 16 listopada w Bibliotece Publicznej MiG DÄ™bno odbyÅ‚o siÄ™ spotkanie z okazji Dnia Postaci z Bajek. Do OddziaÅ‚u DzieciÄ™cego zawitaÅ‚y dzieci w najwymyÅ›lniejszych przebraniach. Cudne księżniczki, wróżki, koty, co chodziÅ‚y raz na czterech a raz na dwóch Å‚apkach, lisek z piÄ™knym futrzanym ogonkiem, czarownica, co dobre serce miaÅ‚a a nawet SupeBohaterki! Co to byÅ‚o za spotkanie!

Nasi najmÅ‚odsi czytelnicy za okazaniem bajkowego biletu mogli wkroczyć do krainy fantazji oraz wspaniaÅ‚ych zabaw. Wykazali siÄ™ bogatÄ… wiedzÄ… z zakresu „bajkoznawstwa”. Liczne zagadki, czytanki, quizy dotyczÄ…ce postaci z bajek zostaÅ‚y rozwiÄ…zane w mig.  WpÅ‚yw na bajkowÄ… atmosferÄ™ miaÅ‚y wspaniaÅ‚e dekoracje i muzyka, która pobudzaÅ‚a dzieci do licznych taÅ„ców-hulaÅ„ców i Å›piewania piosenek z ulubionych bajek. Nie zabrakÅ‚o zajęć plastycznych, podczas których dzieci kolorowaÅ‚y, wycinaÅ‚y i na koÅ„cu sklejaÅ‚y trójwymiarowe postaci z bajek takich jak Auora, Arielka, Åšnieżka czy Kopciuszek. W przerwie byÅ‚ smakowity poczÄ™stunek, ale dzieci nie daÅ‚y siÄ™ namówić na przerwÄ™, ponownie wróciÅ‚y peÅ‚ne energii i zapaÅ‚u do zabawy.

Pomimo różnicy wieku dzieci wspaniale siÄ™ integrowaÅ‚y, wymieniaÅ‚y wiedzÄ… i osobistymi przemyÅ›leniami o swoich ulubionych bajkach. A czas przeznaczony na to spotkanie okazaÅ‚ siÄ™ zdecydowanie zbyt krótki jak na takÄ… dawkÄ™ energii i pomysÅ‚ów.  Nawet rodzice i dziadkowie zostali wciÄ…gniÄ™ci w plastyczne zajÄ™cia przez swoje pociechy! Åšwiat dzieciÄ™cej wyobraźni jest niczym nieograniczony, a szczera radość ze spotkania i zapewnienia, że już siÄ™ nie mogÄ… doczekać kolejnego spotkania sprawia, że serce samo siÄ™ raduje!

Iwona Dziuda i Ewelina Maciocha-PÅ‚awska

Bibliotekarze Oddziału Dziecięcego