Drukuj NOC BIBLIOTEK w naszym Mieście

NOC BIBLIOTEK w naszym MIEÅšCIE

DÄ™bnowska biblioteka po raz drugi wÅ‚Ä…czyÅ‚a siÄ™ w OgólnopolskÄ… akcjÄ™ „Noc Bibliotek”, która odbyÅ‚a siÄ™ u nas w piÄ…tkowy wieczór, 8 czerwca br. HasÅ‚o tegorocznej nocy to „RzeczpospoCzyta”. W tym wyjÄ…tkowym roku, w którym przypada 100 - lecie odzyskania NiepodlegÅ‚oÅ›ci przez PolskÄ™, zabraliÅ›my dzieciaki w podróż po DÄ™bnie.

O Å›ladach naszych przodków, o tym jak narodziÅ‚o siÄ™ DÄ™bno, jacy ludzie tutaj mieszkali i jak powstaÅ‚ herb naszego miasta opowiedziaÅ‚ nam regionalista Leszek WÅ‚odkowski-Moszej, który wraz z naszÄ… koleżankÄ… bibliotekarkÄ… MilenÄ… Szewczyk, wydaÅ‚ bajkÄ™ o ”O Lestku, dzielnych giermkach i ich wyprawie”, której fragmenty odczytaÅ‚.

PrzyszedÅ‚ czas na zabawÄ™… Naszym celem byÅ‚o stworzenie „kapsuÅ‚y pamiÄ™ci”, aby móc zakopać jÄ… w bibliotecznym ogródku. Po co…? Dla potomnych, aby zachować Å›lad o sobie, okreÅ›lić wÅ‚asnÄ… tożsamość. SpacerujÄ…c po mieÅ›cie wykonywaliÅ›my zadania, których treść i wskazówki odnajdywaliÅ›my przy naszych zabytkowych budynkach. Do zrobienia mieliÅ›my pocztówkÄ™ z pozdrowieniami, zaÅ›piewanie piosenki, nadmuchanie balona i opiekowanie siÄ™ nim przez caÅ‚Ä… drogÄ™, wypatrywanie niespodzianki na placu zabaw (lody dla ochÅ‚ody – bo naprawdÄ™ byÅ‚o gorÄ…co!), uÅ›miech do fotografii, stworzenie herbu biblioteki kredÄ… na chodniku. Po wypeÅ‚nieniu wszystkich obowiÄ…zków przyszedÅ‚ czas na zakopanie „kapsuÅ‚y pamiÄ™ci”, do której wÅ‚ożyliÅ›my gadżety: pocztówki wykonane po drodze, gazetÄ™ z tego dnia, wydrukowane fotografie z nami i groszek do sadzenia, bo kto wie czy bÄ™dzie za 100 lat. Na zakoÅ„czenie naszej Nocy wyÅ›wietliliÅ›my film przygodowy „Tarapaty” reż. Marty Karwowskiej.

DziÄ™kujemy grupie fajnych dzieciaków za miÅ‚o spÄ™dzony czas - dla nas bardzo wyjÄ…tkowy, bo spÄ™dzony radoÅ›nie wraz z nimi.

Zapraszamy do >> Galerii Zdjęć <<

Iwona Dziuda