Drukuj Wizyta byłych mieszkańców Dębna - 2018r

Wizyta byÅ‚ych mieszkaÅ„ców DÄ™bna

9 czerwca br. odbyÅ‚a siÄ™ wizyta byÅ‚ych mieszkaÅ„ców DÄ™bna z Niemiec i ich rodzin na czele z reprezentantem Eberhardem Kunstem. GoÅ›cie z Niemiec przybyli do DÄ™bna już po raz 19. Wizyty zapoczÄ…tkowaÅ‚ w 1999 r. ks. Roman Jachimowicz z DÄ™bna. StaÅ‚y siÄ™ one ważnym punktem wspóÅ‚pracy polsko-niemieckiej i na staÅ‚e zapisaÅ‚y do kalendarza imprez. StronÄ™ polskÄ… reprezentowali: Piotr Downar – burmistrz DÄ™bna, rani Rady Miejskiej: Adam Kaczmarczyk, Krystyna ZioÅ‚a, Monika Piotrowska - dyrektor biblioteki wraz ze wspóÅ‚pracownikami.

Spotkanie rozpoczęło siÄ™ nabożeÅ„stwem ekumenicznym w parafii pw. Å›w. Ap. Piotra i PawÅ‚a w DÄ™bnie, które poprowadziÅ‚ ks. Andrzej SÅ‚owik. Tematem przewodnim byÅ‚a postać Å›w. biskupa Ottona z Bambergu, zwany „ApostoÅ‚em Pomorza”, „Ojcem klasztorów”. Przed 1000 lat jako biskup niemiecki odegraÅ‚ ważna rolÄ™ dla chrzeÅ›cijaÅ„stwa na Pomorzu.

Po wspólnej modlitwie, goÅ›cie z Niemiec wraz z delegacjÄ… polskÄ… zÅ‚ożyli kwiaty przed pamiÄ…tkowym kamieniem poÅ›wiÄ™conym byÅ‚ym mieszkaÅ„com DÄ™bna (Neudamm)
poÅ‚ożonym w parku miejskim im. J. Krasickiego przy ul. Parkowej. KoÅ„cowym etapem wizyty byÅ‚y odwiedziny w dÄ™bnowskiej bibliotece, w której przy sÅ‚odkim poczÄ™stunku goÅ›cie z Niemiec wspominali swoje dzieciÅ„stwo w Neudamm. Dużym zainteresowaniem cieszyÅ‚ siÄ™ dziaÅ‚ zbiorów regionalnych, w którym chÄ™tnie oglÄ…dano oryginalne pocztówki przedwojennego DÄ™bna oraz inne pamiÄ…tki
z przeszłości naszego miasta.

Zapraszamy do >>Galerii Zdjęć<<

K.S.