Drukuj 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Szanowni mieszkańcy Dębna, Drodzy Czytelnicy!

Zapraszamy do obejrzenia wystaw okolicznoÅ›ciowych zwiÄ…zanych z 100. rocznicÄ… odzyskania niepodlegÅ‚oÅ›ci przez PolskÄ™. Na wystawach zaprezentowane zostaÅ‚y monety, banknoty funkcjonujÄ…ce w Polsce, historia polskiej waluty od odzyskania niepodlegÅ‚oÅ›ci do czasów obecnych oraz kolekcja znaczków Poczty Polskiej. Eksponaty zostaÅ‚y przygotowane w ramach wspóÅ‚pracy KoÅ‚a Regionalistów dziaÅ‚ajÄ…cego przy dÄ™bnowskiej bibliotece. Przedstawione zostaÅ‚y także prace plastyczne z zorganizowanego konkursu plastycznego pt. „100 lat odzyskanej niepodlegÅ‚oÅ›ci”.
W drugiej części sal wystawowych zaprezentowana zostaÅ‚a wystawa pt. Kresowy marsz niepodlegÅ‚oÅ›ci”, która zostaÅ‚a przygotowana przez Stowarzyszenie Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć w Szczecinie oddziaÅ‚ w DÄ™bnie.

Wystawy można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki do 7.12.2018 r.

>> Zapraszamy do Galerii <<