Drukuj Wystawa rękodzieł wielkanocnych

Tradycyjnie już wzorem lat ubiegÅ‚ych Biblioteka Publiczna MiG w DÄ™bnie im. A. Dobrowolskiego w okresie przedÅ›wiÄ…tecznym tj. od 04-06.04.2019 r. byÅ‚a organizatorem wystawy rÄ™kodzieÅ‚ wielkanocnych.

Wystawa skupia prace rÄ™kodzielników z naszej maÅ‚ej ojczyzny, które tworzone sÄ… z wielkiej pasji. Wyroby cieszÄ… siÄ™ dużym zainteresowaniem wÅ›ród mieszkaÅ„ców miasta i gminy DÄ™bna. Inicjatorem tego przedsiÄ™wziÄ™cia jest Anatol Wierzchowski – instruktor teatralny, reżyser, autor scenariuszy, polonista, bibliotekarz, wychowawca, animator kultury, odznaczony w 2016 r. odznakÄ… „ZasÅ‚użony dla Kultury Polskiej”.

Swoje dzieÅ‚a w tym roku zaprezentowali 18 rÄ™kodzielników: Zofia SzczygieÅ‚, Barbara Jakubiak, Zofia Janczak, Sylwia Wojciechowska, BogusÅ‚awa SÅ‚ugocka, WiesÅ‚awa Konofalska, Emilia Podwójna, Józef Podwójny, Barbara Jakubiak, Jolanta BiaÅ‚y, Joanna BiniÄ™da, Daria Smolarek, Alicja Suska, Agnieszka UrbaÅ„ska, Zuzanna KozioÅ‚. WyjÄ…tkowe i niepowtarzalne palmy wielkanocne, kartki Å›wiÄ…teczne, kwiaty z bibuÅ‚y, ozdoby rÄ™cznie szydeÅ‚kowane, serwetki, chusteczki, jajka, bazie, wyszywane rÄ™cznie kartki haftowane, przebiÅ›niegi, zajÄ…czki, wianki, koguciki, ozdoby wykonane metodÄ… decoupage, piÄ™knie odzwierciedlaÅ‚y zbliżajÄ…ce siÄ™ Å›wiÄ™ta wielkanocne.
   Po raz kolejny zaprezentowaÅ‚ siÄ™ także Warsztat Terapii ZajÄ™ciowej, który swoje dzieÅ‚a wykonywaÅ‚ w 6 pracowniach pod okiem uzdolnionych opiekunów.
Prace pokazaÅ‚ też Szpital w DÄ™bnie im. Matki Teresy z Kalkuty. Wykonane zostaÅ‚y w ramach terapii przez pacjentów ZakÅ‚adu OpiekuÅ„czo-Leczniczego, pod okiem terapeutów. Swój debiut w wystawie miaÅ‚y: KoÅ‚o GospodyÅ„ Wiejskich z Grzymiradza, RóżaÅ„ska i Warnic.

Wszystkie ozdoby wielkanocne zachwycaÅ‚y oczy wszystkich zwiedzajÄ…cych, wprowadzajÄ…c zgromadzonych goÅ›ci w Å›wiÄ…teczny nastrój. Z roku na rok wystawy cieszÄ… siÄ™ dużym zainteresowaniem. Produkty regionalne sÄ… istotnymi elementami dziedzictwa kulturowego naszego regionu i doskonaÅ‚Ä… promocjÄ… miasta i gminy DÄ™bno. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na nastÄ™pny rok.

Karolina Sielicka

>> Zapraszamy do Galerii zdjęć <<