Drukuj Majowe spotkania z książką

Majowe spotkania z książką

W poniedziaÅ‚ek 13 maja br. odwiedziÅ‚a bibliotekÄ™ 12 – osobowa grupa uczestników z Warsztatu Terapii ZajÄ™ciowej z DÄ™bna. W tym dniu zakoÅ„czyliÅ›my czytać książkÄ™ pt.: ,,Madam PyliÅ„ska i sekret Chopina” Erica – Emanuela Schmitta, który pokochaÅ‚ muzykÄ™, gdy pierwszy raz usÅ‚yszaÅ‚ Chopina. Lekcje muzyki brane u Polki nauczyÅ‚y go, że w maÅ‚ych rzeczach kryjÄ… siÄ™ wielkie inspiracje.

Natomiast 21 maja br. we wtorek w przyjaznych murach biblioteki odbyÅ‚o siÄ™ spotkanie 14 – osobowej grupy z Domu Pomocy SpoÅ‚ecznej z Kamienia Wielkiego, na którym omawiaÅ‚yÅ›my ksiÄ…zkÄ™ pt.: ,,Odzyskane życie” Colombe Schneck – opartej na prawdziwej rodzinnej historii, powieść o zagÅ‚adzie, miÅ‚oÅ›ci i prawdziwej woli życia.

24 maja br. w piÄ…tek miaÅ‚o miejsce kolejne spotkanie, ale w plenerze pod goÅ‚ym niebem w Cychrach. CiepÅ‚y, sÅ‚oneczny dzieÅ„ byÅ‚ okazjÄ… do spÄ™dzenia czasu na Å›wieżym powietrzu w przydomowym ogrodzie z miÅ‚oÅ›niczkami Dyskusyjnego Klubu Książek dziaÅ‚ajÄ…cego od roku. Po omówieniu i podsumowaniu odczuć książki pt.: ,,Góra Tajget” Anny Dziewit – Meller. W serdecznej i rodzinnej atmosferze upiekÅ‚yÅ›my kieÅ‚baski na grillu oraz napiÅ‚yÅ›my siÄ™ kawy w parze z tortem z racji pierwszego roczku dziaÅ‚alnoÅ›ci.