Drukuj Spotkanie autorskie z Małgorzatą Witko nt. książki ''Wyrka''

Niezwykle ciekawe i peÅ‚ne wzruszeÅ„ spotkanie odbyÅ‚o siÄ™ 20 kwietnia 2023r. w dÄ™bnowskiej bibliotece z autorkÄ… książki pt. „Wyrka” MaÅ‚gorzatÄ… Witko. W sali peÅ‚nej uczestników pisarka opowiadaÅ‚a o tym, co skÅ‚oniÅ‚o jÄ… do napisania powieÅ›ci, dzielÄ…c siÄ™ historiÄ… losów swojej rodziny ze wsi Wyrka z WoÅ‚ynia. Województwo woÅ‚yÅ„skie leżaÅ‚o wówczas w granicach II RP. W książce przedstawione sÄ… losy mieszkaÅ„ców wsi Wyrki, które zostajÄ… przerwane przez tragiczne wydarzenia z lipca 1943 roku, kiedy to ukraiÅ„scy nacjonaliÅ›ci dokonujÄ… ludobójstwa Polaków. MieszkaÅ„cy w obawie przed Å›mierciÄ… uciekajÄ… ze wsi zostawiajÄ…c swój caÅ‚y dobytek. Niestety późniejsze okolicznoÅ›ci sprawiajÄ…, że nie ma tam już powrotu. Ich życie przenosi siÄ™ na ziemie odzyskane w III RP.

W spotkaniu licznie wziÄ™li udziaÅ‚: czytelnicy biblioteki, czÅ‚onkowie Stowarzyszenia Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć w Szczecnie oddziaÅ‚ w DÄ™bnie na czele z Grzegorzem Podwójnym - przewodniczÄ…cym, BartÅ‚omiej Ilcewicz  - wiceprezes zarzÄ…du www stowarzyszenia w Szczecinie, Grzegorz Kulbicki – burmistrz DÄ™bna, Ewa Åšwiderska - kierownik OKiS UrzÄ™du Miejskiego w DÄ™bnie, czÅ‚onkowie UTW, liczna grupa z Warsztatów Terapii ZajÄ™ciowej z DÄ™bna.

Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w spotkaniu. Zapraszamy na następne!