Drukuj Noc bibliotek 2019

Z dumÄ… informujemy że nasza biblioteka już po raz trzeci wzięła udziaÅ‚ w fantastycznej V edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek która odbyÅ‚a siÄ™ z piÄ…tku na sobotÄ™ 11-12 października 2019 r. HasÅ‚o przewodnie brzmiaÅ‚o "Znajdźmy wspólny jÄ™zyk".

Noc Bibliotek to wielkie Å›wiÄ™to bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachÄ™cajÄ…ca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostÄ™pnych instytucji kultury z ofertÄ… dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, Å‚Ä…czÄ…cych ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. Warto wspomnieć, że w sumie w Nocy Bibliotek uczestniczyÅ‚o 1761 placówek bibliotecznych!

W tym dniu dÄ™bnowska biblioteka zaprosiÅ‚a swoich mÅ‚odych czytelników w godzinach od 19.00 do 08.00 do oddziaÅ‚u dzieciÄ™cego gdzie czekaÅ‚a na nich moc wrażeÅ„.

W zwiÄ…zku z hasÅ‚em „Znajdźmy wspólny jÄ™zyk", pod jakim odbywa siÄ™ w tym roku Noc Bibliotek dzieci wzięły udziaÅ‚ w grze bibliotecznej z wykorzystaniem kodów QR, które skanowaÅ‚y za pomocÄ… swoich telefonów. ByÅ‚a to wielka atrakcja, dziÄ™ki której w nowoczesny sposób znaleźliÅ›my wspólny jÄ™zyk. Gra niczym escape room stawiaÅ‚a przed dziećmi liczne wyzwania i zagadki których rozwiÄ…zanie kierowaÅ‚o w coraz to nowe lokacje w bibliotece. GoÅ›ciem zaproszonym do bibliotecznej gry byÅ‚ Marcin PÅ‚awski, aktor teatralny i socjolog który w przebraniu tajemniczego klucznika prowadziÅ‚ dzieci przez tajemnicze zakÄ…tki biblioteki pomagajÄ…c rozwiÄ…zywać zagadki. Kolejnym elementem nocy bibliotek byÅ‚a kolacja jakÄ… dzieci lubiÄ… najbardziej – czyli pizza oraz seans filmowy podczas którego dzieci oglÄ…daÅ‚y film pt. „PtyÅ› i Bill”  na podstawie komiksu "PtyÅ› i Bill" (wydawnictwo Egmont) w reżyserii A. Charolta i F. Magniera. Na zakoÅ„czenie nocy bibliotek odbyÅ‚ siÄ™ mini maraton czytelniczy poÅ‚Ä…czony z kÄ…cikiem plastycznym oraz kÄ…cikiem gier planszowych.

bibliotekarze oddziału dziecięcego

Ewelina Macioch-PÅ‚awska