Drukuj Narodowe Czytanie - Dębno 3 września 2023r.

Narodowe Czytanie

3 wrzeÅ›nia br. na placu przed FiliÄ… Nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w DÄ™bnie przy ulicy Adama Mickiewicza 43 odbyÅ‚o siÄ™ Narodowe Czytanie 2023. W tym roku lekturÄ… Narodowego Czytania byÅ‚a powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Honorowym goÅ›ciem wydarzenia byÅ‚a Pani Iwona Katarzyna Pawlak odtwórczyni roli Justyny Orzelskiej w filmie „Nad Niemnem”, która przepiÄ™knie przeczytaÅ‚a wybrane fragmenty. Aktorce towarzyszyÅ‚  Grzegorz Kulbicki - burmistrz DÄ™bna, a caÅ‚ość wydarzenia uÅ›wietniÅ‚ wystÄ™p  DÄ™bnowskiego zespoÅ‚u Å›piewaczego „FloDeLis”. Na widowni licznie zasiedli mieszkaÅ„cy miasta i gminy DÄ™bno. W salach willi prezentowana byÅ‚a wystawa o życiu i twórczoÅ›ci Elizy Orzeszkowej, można byÅ‚o również obejrzeć fragmenty filmu „Nad Niemnem”. Uczestnicy wydarzenia mogli skosztować wspaniaÅ‚ych regionalnych przysmaków „na ludowÄ… nutÄ™” przygotowanych przez PaniÄ… AnetÄ™ i StanisÅ‚awa Dobropolskich.

Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Serdeczne podziÄ™kowania kierujemy do zespoÅ‚u „FloDelis” za przepiÄ™knÄ… oprawÄ™ muzycznÄ…, PaÅ„stwa Anety i StanisÅ‚awa Dobropolskich za wszelkÄ… okazanÄ… pomoc i przepyszny poczÄ™stunek, do Pana Piotra Palucha za wykonanie przepiÄ™knych zdjęć z uroczystoÅ›ci, Pani Danuty KoÅ‚odyÅ„skiej za cudowne kwiaty, a DÄ™bnowskiemu OÅ›rodkowi Kultury za to, że zawsze możemy na nich liczyć.

GALERIA - Narodowe Czytanie - 3 września 2023r.

fot. PIOTR PALUCH