Drukuj Czytanie książek łatwiejsze dla osób niepełnosprawnych dzięki nowej usłudze w naszej bibliotece

Czytanie książek Å‚atwiejsze dla osób niepeÅ‚nosprawnych dziÄ™ki nowej usÅ‚udze w naszej bibliotece MiÅ‚o jest nam poinformować, że Biblioteka przystÄ…piÅ‚a do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób z dysfunkcjÄ… wzroku – Edycja 2023” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom NiepeÅ‚nosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze Å›rodków pochodzÄ…cych z Funduszu Promocji Kultury. W ramach projektu nasza biblioteka otrzymaÅ‚a nieodpÅ‚atnie jeden/dwa egzemplarz/e odtwarzacza cyfrowych książek mówionych – Czytak 4. UrzÄ…dzenie jest przystosowane do obsÅ‚ugi przez osoby niewidome i sÅ‚abowidzÄ…ce, jest także przyjazne dla osób starszych. Charakteryzuje siÄ™ bardzo prostÄ… obsÅ‚ugÄ… i dobrÄ… jakoÅ›ciÄ… dźwiÄ™ku. W Å‚atwy sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej. Nasza placówka wypożycza urzÄ…dzenia osobom z dysfunkcjÄ… wzroku oraz osobom niepeÅ‚nosprawnym, które ze wzglÄ™du na swojÄ… niepeÅ‚nosprawność nie mogÄ… czytać normalnego druku. Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje siÄ™ nagrywaniem i udostÄ™pnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i sÅ‚abowidzÄ…cych. UdostÄ™pniony nam przez Stowarzyszenie „Larix” ksiÄ™gozbiór, który liczy obecnie 3522 książki mówione, bÄ™dzie wciąż powiÄ™kszany o nowe ciekawe pozycje książkowe.

Do Pobrania