Drukuj XIX Międzynarodowe "Spotkania Twórcze" 2012

XIX MiÄ™dzynarodowe „Spotkania Twórcze” 2012

Tradycyjnie już w miesiÄ…cu lipcu Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy  w DÄ™bnie organizowaÅ‚a XIX  MiÄ™dzynarodowe „Spotkania Twórcze” DÄ™bno 2012, w których wzięło udziaÅ‚  14 utalentowanych artystów z Polski i nie tylko.  Otwarcie pleneru odbyÅ‚o siÄ™ 18 lipca  br. w czytelni biblioteki. W spotkaniu uczestniczyli artyÅ›ci, burmistrz DÄ™bna Piotr Downar oraz zaproszeni goÅ›cie, m. in. Fryderyk Mudzo - syn wÅ‚aÅ›ciciela paÅ‚acu z Dolska, organizator  plenerów malarskich w Dolsku.  Komisarzem pleneru byÅ‚a jak zawsze Anna Szymanek, znana artystka z Gorzowa Wlkp.

Jednym z motywów inspiracyjnych XIX plener  malarski byÅ‚o jabÅ‚ko, które utrwalone zostaÅ‚o na kilku obrazach w tym autorstwa: Iwony Markowicz-Winieckiej, Agnieszki SÅ‚odkowskiej, Beaty TopoliÅ„skiej.

Podczas pleneru uczestnicy przyjÄ™li zaproszenie Fryderyka Mudzo i udali siÄ™ Dolska, gdzie zwiedzali zabytkowy paÅ‚ac, który obecnie jest trakcie renowacji.

ArtyÅ›ci malarze pozostawili 13  prac, które można podziwiać na wystawie roboczej poplenerowej w czytelni biblioteki do koÅ„ca sierpnia br.

Karolina Sielicka

Galeria zdjęć - klik