Regulamin  konkursu plastycznego pt. „Moja ulubiona postać książkowa”

Organizatorzy

1.      Organizatorem konkursu jest OddziaÅ‚ DzieciÄ™cy Biblioteki Publicznej Miasta   i Gminy w DÄ™bnie ul. Mickiewicza 32, 74-400 DÄ™bno.

2.       Niniejszy regulamin ustala zasady uczestnictwa w konkursie, rodzaj nagród i sposób ich uzyskania.

3.    Uczestnicy konkursu wyrażajÄ… zgodÄ™ na przetwarzanie swoich danych osobowych w zakresie niezbÄ™dnym do potrzeb projektu. Dane osób biorÄ…cych udziaÅ‚ w konkursie bÄ™dÄ…  wykorzystywane zgodnie z ustawÄ… z dnia 29 sierpnia 1997r.   „o ochronie danych osobowych (Dz. U. 1997 nr 133 poz.883) dla celów przeprowadzenia Konkursu

4.       Niniejszy regulamin zostanie udostÄ™pniony w siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy DÄ™bno na każde żądanie uczestników Konkursu oraz na stronie internetowej biblioteki  - www.biblioteka.debno.pl

1.       Promocja czytelnictwa wÅ›ród dzieci i mÅ‚odzieży.

2.       Twórcza organizacja czasu wolnego.

Uczestnicy

1.       Uczestnikami konkursu sÄ… dzieci przedszkolne, uczniowie szkóÅ‚ podstawowych i gimnazjalnych.

2.       Uczestnicy zostanÄ… podzieleni na grupy wiekowe:

I grupa    -   przedszkolaki  (5-6 -latki)

II grupa   -  klasy 1-3 szkóÅ‚ podstawowych

III grupa  -  klasy 4-6 szkóÅ‚ podstawowych

IV grupa  - klasy 1-3 gimnazjum

Temat

Temat konkursu brzmi „ Moja ulubiona postać książkowa”.   Zadaniem konkursowym jest przygotowanie prac plastycznych  w technice dowolnej.

Prace powinny być artystycznÄ… wypowiedziÄ… uczestników konkursu na temat swoich ulubionych bohaterów książkowych.

.

Prace konkursowe

1.       W ramach konkursu mogÄ… być przygotowane prace plastyczne w dowolnym

formacie (A4 lub A3)  i technice artystycznej.

2.       Prace powinny być przygotowane samodzielnie przez autora.

3.       Każda praca zgÅ‚oszona do konkursu powinna być opisana, tzn. posiadać tytuÅ‚,  wyraźnie zaznaczone imiÄ™ i nazwisko autora, wiek, klasÄ™ oraz szkoÅ‚Ä™ do  której uczÄ™szcza.

Zasady przyznawania nagród

1.      NadesÅ‚ane prace zostanÄ… ocenione przez komisjÄ™ wyÅ‚onionÄ… przez organizatora wg nastÄ™pujÄ…cych kryterium:

-  indywidualny i twórczy sposób wypowiedzi

2.      Komisja spoÅ›ród prac biorÄ…cych udziaÅ‚ w konkursie i speÅ‚niajÄ…cych kryteria w dziale „Prace konkursowe”, spoÅ›ród każdej grupy wiekowej, wyÅ‚oni po 3 zwyciÄ™skie osoby.

3.      Wybór laureatów nastÄ…pi do 12 maja 2009r.

4.      WrÄ™czenie nagród odbÄ™dzie siÄ™ 14 maja 2009r. o godz. 1630 podczas uroczystego balu  w Oddziale DzieciÄ™cym im. Kubusia Puchatka mieszczÄ…cego siÄ™ w budynku Biblioteki Publicznej Miasta        i Gminy w DÄ™bnie.

5.     Każdy uczestnik Konkursu otrzyma dyplom pamiÄ…tkowy i drobny upominek.

ZgÅ‚oszenie prac konkursowych

1.       Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest dostarczenie pracy do OddziaÅ‚u DzieciÄ™cego Biblioteki Publicznej Miasta  i Gminy w DÄ™bnie  ul. Mickiewicza 32  do dnia  8 maja 2009r.  do godz. 1800.

OgÅ‚oszenie konkursu

Informacje o czasie trwania i zasadach Konkursu  oraz nagrodach zostanÄ… przedstawione:

- nauczycielom przedszkoli

- nauczycielom szkóÅ‚ podstawowych i gimnazjalnych

- na plakatach

- na stronie internetowej biblioteki -  www.biblioteka.debno.pl