Drukuj Odsłonięcie tablicy poświęconej francuskim jeńcom wojennym - 08.06.2019 r.

Dnia 08.06.2019 r. nastpiÅ‚o odsÅ‚oniÄ™cie tablicy poÅ›wiÄ™conej francuskim jeÅ„com wojennym. Gośćmi dÄ™bnowskiej biblioteki byÅ‚a Anne Chardigny z rodzinÄ… z Francji - wnuczka francuskiego jeÅ„ca wojennego, która wydaÅ‚a książkÄ™ opisujÄ…cÄ… przeżycia dziadka z pobytu w obozie jenieckim w czasie II wojny Å›wiatowej. Miejsce obozu to las miÄ™dzy DÄ™bnem a Cychrami.
  Inicjatorem uroczystoÅ›ci byÅ‚o KoÅ‚o DÄ™bnowskich Regionalistów, a gÅ‚ównym inicjatorem jest Edmund ZioÅ‚a laureat nagrody ZÅ‚otego DÄ™bu w 2017 r.
DziÄ™kujemy szczególnie pani Anecie Dobropolskiej za tÅ‚umaczenie z jÄ™zyka francuskiego i wszystkim, którzy tak licznie przybyli na tÄ… uroczystość.

>> Zapraszamy do Galerii zdjęć <<