Drukuj Wspaniały koncert Agaty Zborowskiej w dębnowskiej bibliotece

Wspaniały koncert Agaty Zborowskiej w dębnowskiej bibliotece

Biblioteka Publiczna MiG w DÄ™bnie 28 maja br. zorganizowaÅ‚a koncert muzyczny Agacie Zborowskiej - klarnet - uczennicy SzkoÅ‚y Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wlkp. Utalentowanej mÅ‚odej artystce towarzyszyÅ‚a akompaniujÄ…c na pianinie Justyna WÅ‚odkowska - Moszej. W koncercie wziÄ™li udziaÅ‚: rodzice oraz przyjaciele Agaty Zborowskiej, nauczyciele z ZSP nr 1 w DÄ™bnie, czytelnicy i sympatycy biblioteki. SwoistÄ… niespodziankÄ™ oraz rodzaj prezentu przygotowali jej przyjaciele, uczniowie Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…cego ZSP nr 1 w DÄ™bnie, Agnieszka Piskorowska wraz z Piotrem Skworcowem, którzy zainspirowani i zachÄ™ceni pomysÅ‚em swojej nauczycielki Bożeny Ferkaluk recytowali autorskie wiersze napeÅ‚nione uczuciowÄ… treÅ›ciÄ… klarnecistki.

Koncert muzyczny rozpoczÄ…Å‚ siÄ™ piÄ™knym utworem skomponowanym przez Wojciecha Kilara z w filmu „Pianista” w reżyserii Romana PolaÅ„skiego. NastÄ™pnie usÅ‚yszeliÅ›my: „Tango” – Isaaca M.F.Albeniz, „Sonatina” – Karla Webera, „Semplice e grazioso” Pascala Prousta oraz III część Koncertu – „Rondeau” Antoniego Dimlera. Wymienione utwory wykonywane byÅ‚y z udziaÅ‚em akompaniamentu - pianina Justyny WÅ‚odkowskiej – Moszej. Agata solo wykonaÅ‚a jeszcze „Preludia Taneczne” Witolda LutosÅ‚awskiego.

Z caÅ‚Ä… pewnoÅ›ciÄ… byÅ‚a to niewÄ…tpliwie wspaniaÅ‚a uczta dla ducha i niezwykle udane spotkanie zorganizowane w dÄ™bnowskiej książnicy. Koncert odbyÅ‚ siÄ™ pod hasÅ‚em „Te dziewczyny majÄ… talent”. ByÅ‚o to już drugie spotkanie promujÄ…ce mÅ‚ode dÄ™bnowskie talenty.

Karolina Sielicka

Galeria zdjęć - klik