Drukuj "Nierówni potrzebują siebie" - DPS w Kamieniu Wielkim

29 stycznia w dÄ™bnowskiej bibliotece miaÅ‚o miejsce niecodzienne wydarzenie. W tym dniu goÅ›ciliÅ›my mieszkanki Domu Pomocy SpoÅ‚ecznej z Kamienia Wielkiego, uczestników Warsztatu Terapii ZajÄ™ciowej z DÄ™bna oraz czytelniczki z Dyskusyjnych Klubów Książki dziaÅ‚ajÄ…cych przy bibliotece. Powodem spotkania byÅ‚a promocja projektu pt. Nierówni potrzebujÄ… siebie, realizowanego przez DPS w Kamieniu Wielkim oraz twórczoÅ›ci pani Danuty Dzikowicz – mieszkanki tego domu. Wydany tomik pt. „Taka moja miÅ‚ość – wiersze” prezentuje 17 utworów. SÄ… to piÄ™kne, delikatne i bardzo uczuciowe wiersze mówiÄ…ce gÅ‚ównie o miÅ‚oÅ›ci i tÄ™sknocie za niÄ…. W przygotowanej etiudzie sÅ‚owno-muzycznej przygotowanej przez terapeutki i mieszkanki Domu Pomocy SpoÅ‚ecznej zaprezentowane zostaÅ‚y cztery utwory pt. PoszÅ‚abym za TobÄ…, Nad rzekÄ…, UczyÅ‚a mnie moja miÅ‚ość, Daruj mi. Na zakoÅ„czenie spotkania wiersz pod tytuÅ‚em Wiosna przeczytaÅ‚ uczestnik Warsztatu Terapii ZajÄ™ciowej z DÄ™bna. Prezentowany film promujÄ…cy projekt oraz przeczytane wiersze dostarczyÅ‚y zebranym wiele emocji i pozytywnych wrażeÅ„.